Kariera
Südzucker Polska S.A. jest częścią europejskiej Grupy Südzucker, największego producenta cukru na świecie. Naszym celem jest produkcja cukru w oparciu o najwyższe kompetencje oraz zaufanie naszych plantatorów i pracowników. Dbamy o trwałe relacje z klientami. Działamy w harmonii z otoczeniem. Nasza marka „Cukier Królewski” od lat cieszy się zaufaniem i popularnością wśród konsumentów

Obecnie poszukujemy kandydatów na stanowisko:

APP Developer RMS – Raw Material System (f/m)

LOKALIZACJA: Wrocław / Ropczyce (2 etaty)

Wymagania

Wymagania:

▪ Degree in IT area

▪ Programming Languages: Dart ▪ Frameworks: cross-platform development in Flutter and creation of custom widgets based on design templates

▪ Tools: experience with an automated build process of iOS/Android apps using 'fastlane' and AzureDevOps; connection and administration of various Firebase products such as Push Notifications and Crash Reporting

▪ Technologies:

• iOS / Android native development

• Deployment of Android and iOS applications in Google Play Store and App Store

• Signing Android / iOS applications and updating push certificates for iOS in conjunction with Firebase cloud messaging

• Experience with REST and GraphQL

▪ Very good written and spoken English language skills, German is an advantage

▪ Experience in dealing with customers in combination with a confident appearance

▪ Structured, organized, independent and goal-oriented way of thinking & working

▪ Good team and communication skills

Zakres obowiązków

Zakres obowiązków:

▪ RMS is an in-house developed system. It offers modern functionalities for communication with farmers. The handling of the commercial processes also takes place in this in-house development. We work on a reengineering of this system into a modern architecture.

In this environment following tasks have to be done:

• Development of cross platform apps for Android and iOS devices with Flutter.

• Keep our systems scalable and sustainable.

• 2nd Level support

• Understand the business processes for being able to recognize optimization potentials

Other:

▪ Willingness to standby duty on weekends and public holidays

▪ Willingness to travel

Oferujemy

Oferujemy

▪ Full-time contract of employment

▪ A wide package of benefits: unlimited private medical care with a wide range of specializations, also for family members, Sport & Culture Card, Ticket Restaurant

▪ Social benefits: loans, holidays bonuses, sugar allowance

▪ Bonus paid after the annual employee appraisal

▪ Professional training

▪ Working with great team of engaged & inspiring professionals

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.

Więcej informacji w Polityce Prywatności