Kariera
Südzucker Polska S.A. jest częścią europejskiej Grupy Südzucker, największego producenta cukru na świecie. Naszym celem jest produkcja cukru w oparciu o najwyższe kompetencje oraz zaufanie naszych plantatorów i pracowników. Dbamy o trwałe relacje z klientami. Działamy w harmonii z otoczeniem. Nasza marka „Cukier Królewski” od lat cieszy się zaufaniem i popularnością wśród konsumentów

Obecnie poszukujemy kandydatów na stanowisko:

Developer DMS – Document Management System (f/m)

LOKALIZACJA: Wrocław / Ropczyce (2 etaty)

Wymagania

Wymagania:

▪ Degree in IT area

▪ Experience in programming at least two of the following programming languages: VBA, Java/JavaScript, Angular, XML, SQL

▪ Experience in the conception and realization of DMS solutions

▪ Very good written and spoken English language skills, German is an advantage

▪ Experience in dealing with customers in combination with a confident appearance

▪ Commitment and motivation

▪ Structured, organized, independent and goal-oriented way of thinking & working

▪ Good team and communication skills

Zakres obowiązków

Zakres obowiązków:

▪ Further development and support of systems in the document management environment (ELO Enterprise, Quadient Inspire, Kofax Capture) is the main focus

▪ A sustainable integration of the DMS solutions into the existing IT infrastructure is one of the main goals. Developing own applications can be necessary to reach this goal.

▪ In cooperation with the business departments, you will analyze their requirements, develop solution approaches and advise them on the possibilities based on the tools used.

▪ Later you will manage projects in the DMS area.

▪ User adaptation to create the necessary acceptance in the supported departments is part of your daily work for the success of the projects.

▪ You support the digitalization in the company with innovative ideas

▪ Willingness to travel

Oferujemy

Oferujemy

▪ Full-time contract of employment

▪ A wide package of benefits: unlimited private medical care with a wide range of specializations, also for family members, Sport & Culture Card, Ticket Restaurant

▪ Social benefits: loans, holidays bonuses, sugar allowance

▪ Bonus paid after the annual employee appraisal

▪ Professional training

▪ Working with great team of engaged & inspiring professionals

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.

Więcej informacji w Polityce Prywatności